CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Komatsu S4D105 zawory głowicy

Zawory głowicy ssący i wydechowy silnika Komatsu S4D105, Komatsu S4D105-5, który pracuje w maszynach budowlanych, koparkach i ładowarkach Komatsu.

Zawory głowicy Komatsu S4D105-3

Wszystkie części zamienne do silnika Komatsu S4D105-3 dostępne od ręki.

Oprócz zaworów głowicy Komatsu S4D105 w naszym sklepie można znaleźć także takie części jak: termostaty, głowice, bloki silnika, pompy paliwa, tłoki, tuleje itp.

 

Czy wiesz, że…

Oleje smarowe stosowane są do smarowania urządzeń technicznych w celu zmniejszenia współczynnika tarcia i chłodzenia współpracujących z sobą części ruchowych oraz zabezpieczenia elementów metalowych przed korozją. Najczęściej stosowane są oleje pochodzenia mineralnego, otrzymywane w wyniku destylacji ropy naftowej. W ostatnich czasach coraz większe znaczenie uzyskują oleje syntetyczne typu węglowodorowego. Pierwszymi stosowanymi olejami smarowymi były oleje pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Obecnie ze względu na ich małą trwałość coraz rzadziej są używane. Do najważniejszych właściwości charakteryzujących oleje smarowe należą: lepkość, mierzona przeważnie w stopniach Englera w temperaturze 20, 50 lub 100°C, zależnie od gęstości oleju, smarność, czyli zdolność oleju smarowego do tworzenia trwałych warstw filmu olejowego między trącymi się częściami, odporność na starzenie się, charakteryzująca trwałość oleju w czasie pracy, temperatura krzepnięcia i temperatura zapłonu decydujące o możliwości zastosowania oleju smarnego w niskich i wysokich temperaturach.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.