CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Części do silników koparek

Oferujemy części zamienne do silników koparek i koparko-ładowarek wszystkich producentów, zarówno europejskich, amerykańskich, jak i japońskich i koreańskich.

Jako autoryzowany przedstawiciel na Europę Środkową wiodących producentów i dystrybutorów sprzętu, specjalizujemy się w dostawach części silnikowych ? oryginalnych, sprowadzanych bezpośrednio z japońskich, koreańskich, brytyjskich i amerykańskich fabryk.

Filtry do koparek

Wszystkie rodzaje filtrów do koparek oraz minikoparek.

Główne marki silników, które obsługujemy: Perkins, Cummins, Mitsubishi (sprzedawane pod wieloma markami, m.in. CAT czy Volvo), Isuzu, Mazda, Toyota i Johne Deere. Oferujemy również części zamienne do silników Kubota, Yanmar, Deutz.

Oferujemy części zamienne do koparek i minikoparek marek:

Kubota, Yanmar, Volvo, Hanix, JCB, Case, Hitachi, Takeuchi, Kobelco, Komatsu, Schaeff, Atlas, Terex, Sunward, CAT / Caterpillar, Bobcat, Neuson Wacker, New Holland, Liebherr, Zeppelin, Furukawa, Daewoo, Doosan, O&K, John Deere, Cukurova, HSW i wielu innych.

Części do minikoparek

Sprawdź, jak szeroki wybór części zamiennych do minikoparek posiadamy.

  • oryginalne japońskie gąsienice
  • oryginalne części silnikowe
  • pompy hyrauliczne
  • pompy paliwa
  • pompy wtryskowe
  • rozdzielacze
  • zamki hydrauliczne
  • przewody hydrauliczne
  • uszczelniacze
  • elementy elektryki i elektroniki
  • hydromotory, zwolnice
  • filtry i wiele innych

Filtry do koparek

W ofercie mamy wszystkie rodzaje filtrów do koparek i filtrów do minikoparek.

Filtry hydrauliczne do koparek

Filtry powietrza do koparek

Filtry oleju do koparek

Filtry kabinowe do koparek

Filtry paliwa do koparek

Zadwoń i zapytaj o dostępność filtrów do Twojej koparki.


 

Minikoparki

Minikoparki zdobyły popularność głównie za sprawą zdolności do manewrowania i pracy na małych przestrzeniach, na których większy sprzęt poruszał się z trudem. Ciężar operacyjny minikoparek wynosi do 4,500 kg.

Większość minikoparek posiada trzy kategorie podzespołów, obejmujących kabinę, podwozie oraz ramię robocze. Funkcje i sterowanie maszyny są kontrolowane także przez ruch oleju  hydraulicznego.

Za sprawą łatwości transportowania i użytkowania minikoparki mają bardzo szerokie zastosowanie ? przy ich pomocy można wykonywać różnego rodzaju prace, m.in. usuwanie betonu, kopanie rowów, zbieranie drewna, mniejszej skali wykopy, przewóz i sadzenie drzew, kopanie grobów, drobne prace budowlane, odnawianie i budowa pasów przydrożnych.

Historia - pierwsze minikoparki

Minikoparka jest stosunkowo nowym osiągnięciem w przemyśle sprzętu budowlanego. Yanmar zaprojektował minikoparkę YNB300 w 1968 r. i rok później wprowadził ją na japoński rynek. W 1971 r. firma Takeuchi rozpoczęła produkcję swojej pierwszej minikoparki.

Zanim maszyna została wprowadzona na amerykański rynek na początku lat 90. była już powszechnie używana w Japonii i Europie. Na jej popularność w USA wpłynęły dwa czynniki, wynikające w dużej mierze z działań firmy Bobcat.

Strategia marketingowa firmy Bobcat

Bobcat był głównym światowym producentem średniej wielkości ładowarek. Jednakże w latach 80. firma rozpoczęła zmianę profilu na produkcję lekkiego sprzętu. Doprowadziło to do rozwoju produkcji minikoparek. Drugim istotnym elementem planu było wprowadzenie minikoparek w miejsce koparko-ładowarek. Firma podkreślała, że klient może kupić miniładowarkę i minikoparkę za cenę jednej koparko-ładowarki. Ta strategia odniosła sukces i w latach 90. kilka producentów zaczęło ją wprowadzać. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęto wynajmować lekki sprzęt, co pozwoliło klientom na testowanie minikoparek bez ryzyka podjęcia ewentualne błędnej decyzji zakupowej.

Sposób działania

Podobnie jak większe odpowiedniki, minikoparka składa się z gąsienicowego lub kołowego podwozia, kabiny, ramienia i łyżki. Większość minikoparek posiada ruchome podwozie co oznacza, że rozstaw gąsienic można rozszerzyć lub zmniejszyć o 0.91 m aby dostosować maszynę do pracy w małej przestrzeni. Obecnie stosuje się także technologię hydraulicznych pomp tłoczkowych, która umożliwia konstruowanie maszyn z mniejszym silnikiem. Najnowsze systemy pomp hydraulicznych są kombinacją pomp tłoczkowych i zębatych spełniających odmienne funkcje, przykładowo dwie pompy zwykle sterują ruchami ramienia i łyżki podczas gdy trzecia pompa kontroluje obrót kabiny.

W zależności od prac, do jakich będzie przeznaczona minikoparka, przy zakupie należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: waga maszyny, zasięg wykopu, rozmiar łyżki i funkcje.

Waga maszyny

Główną zaletą minikoparki jest jej rozmiar ? przeciętna waga maszyny nie przekracza 4,500 kg. Waga jest czynnikiem decydującym o tak dużej wszechstronności ? minikoparki mogą być używane na różnego typu delikatnych terenach, redukując ewentualne niszczenie podłoża. Im lżejsza jest maszyna, tym lepiej dostosowuje się do pracy na grząskich i mokrych terenach niedostępnych dla cięższego sprzętu. Również za sprawą małego rozmiaru minikoparki można łatwo przewozić przyczepą lub zwykłym samochodem ciężarowym, a niekiedy nawet dostawczym.

Zasięg wykopu

Minikoparki są przystosowane do kopania na różnych głębokościach, od 1.2 m do nawet 3.7 m. Przeciętny zasięg wykopu wynosi około 3 m. Jest to standardowa głębokość umożliwiająca podstawowe prace. Większość użytkowych wykopów nie przekracza 1.5 m. Prace wymagające głębokości wykopu powyżej 3.7 m wymagają koparki o większych rozmiarach

Rozmiar łyżki

Minikoparki posiadają szeroki wybór rozmiarów łyżki umożliwiający dostosowanie do różnego typu prac. W zależności od rodzajów prac, mniejsza łyżka lepiej nadaje się do kopania w okolicy kabli a większa lepiej sprawdzi się przy wykopach na mokrym i błotnistym terenie. Standardowy przedział rozmiarów łyżki wynosi od 30 do 60cm

 

Dzisiejszy rynek

Zapotrzebowanie na minikoparki w Japonii i Europie nadal jest największe i przewyższa zapotrzebowanie na nie w USA. Na amerykańskim rynku zazwyczaj sprzedaż koparko-ładowarek i większych koparek hydraulicznych jest największa, jednak i tam sprzedaż minikoparek wciąż wzrasta, tym samym zwiększa się liczba producentów mających minikoparki w swojej ofercie.

Przykładowo, w USA w 1993 r. sprzedano tylko 1,100 maszyn tego typu. Do 2002 r. ta liczba zwiększyła się do 11,600, co daje 900 % wzrostu. W 2003 r. na amerykańskim rynku wśród 27 producentów minikoparek zdecydowanym liderem był Bobcat, zaraz po nim plasuje się Kubota. Udział w rynku innych producentów takich jak Caterpillar, Komatsu, IHI, Deere, Yahmar, Volvo i Terex był w 2002 r. szacowany na 3-7 procent. Co ważne, Bobcat jest jedyną firmą produkującą minikoparki na terenie Stanów Zjednoczonych, pozostali producenci posiadają fabryki poza USA

 

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.