CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Części do Cummins

Części zamienne do silników przemysłowych Cummins, stosowanych maszynach budowlanych, rolniczych i agregatach przemysłowych.

Dostarczamy części zamienne do Cumminsa, jak i serwisujemy oraz remontujemy silniki tej amerykańskiej marki.

W zakresie części oferujemy m.in. uszczelki, tłoki, pierścienie, tuleje silnika, świece, końcówki wtrysków, wtryskiwacze, pompy wtryskowe, pompy paliwa, pompy wody, pompy oleju.

Podaj pełne dane z silnika Cumminsa, a przygotujemy ofertę na części do Twojej maszyny.

Silniki Cummins

Koncern Cummins, mający swoją siedzibę w Columbus w stanie Indiana USA swoją siedzibę ma konstruująca i produkująca silniki wysokoprężne i układy napędowe firma Cummins. Firmę założyli William Glanton Irwin wraz z Lessie Lyle Cumminsem. Pierwszy wyprodukowany przez firmę silnik zjechał z taśmy w roku 1919 i była to czterosuwowa jednostka o mocy 6KM.

Oprócz silników Diesla Cummins oferuje również silniki na sprężony gaz ziemny, agregaty prądotwórcze oraz elementy układów paliwowych kontrolnych i filtracyjnych. Do klientów którymi są producenci ciężarówek, autobusów, maszyn budowlanych a także przemysły rolniczy, kolejowy i morski, silniki trafiają z układami dolotowym i wydechowym. Firma Cummins wraz z partnerem w postaci Westport Innowations wspólnie opracowuje i sprzedaje silniki zasilane  paliwami alternatywnymi tworząc spółkę Joint-Venture Cummins Westport Inc.

Poza wspomnianą wyżej spółką Amerykański koncern zrzesza takie firmy jak:

 • Cummins Power Generation (zajmuje się produkcją agregatów prądotwórczych)
 • Newage International (produkcja synchronicznych generatorów prądu)
 • Holset (produkcja turbosprężarek, silników do zastosowań morskich i agregatów prądotwórczych)
 • Fleetguard (produkcja układów filtracyjnych)
 • Nelson (układy wydechowe i dolotowe silników wysokoprężnych)

Podstawowe modele silnika CUMMINS, do którego części posiadamy:

 • CUMMINS 4BT 3.9
 • CUMMINS 6BT 5.9
 • CUMMINS 6CT 8.3
 • CUMMINS  B 3.3
 • CUMMINS K19
 • CUMMINS NT855
 • CUMMINS QSB, ISB
 • CUMMINS QSL, ISL

Fabryki oraz magazyny części zamiennych rozmieszczone są na całym świecie, jednak większość pracowników zatrudnionych zamieszkuje teren USA.

Do silników Cummins możemy zaproponować szeroki wachlarz części. M.in. komplety uszczelek, kompletne tłoki std. i nadwymiarowe, pompy hydrauliczne, pompki paliwa, świece żarowe, zawory, pierścienie tłokowe, zestawy filtrów oraz wiele innych części.

HDS Serwis Sp. z o.o. jest niezależnym serwisem i dostawcą części zamiennych do silników Cummins. Nazwa Cummins oraz wszystkie inne nazwy marek używane są wyłącznie w celach informacyjnych. HDS Serwis Sp. z o.o. nie jest w żaden sposób powiązana z Cummins Inc., ani z innymi firmami należącymi do grupy Cummins, jak również podmiotami z nimi związanymi.Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.