CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

NAVISTAR DT530, DT530E pompa wodna

Pompa wody Navistar DT530, DT530E International z maszyn budowlanych, rolniczych, agregatów prądotwórczych, z małych jednostek marynistycznych, statków, jachtów.

Posiadamy wszystkie części zamienne do silników International Harvester Company, International IHC Navistar, Navistar, IHC.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami.

 

Czy wiesz że…

Wskaźnikiem równowagi mostka jest oscyloskop. Do odchylających pionowo płytek oscyloskopu doprowadzone jest poprzez wzmacniacz napięcie z mostka, do płytek zaś odchylających poziomo - napięcie o częstotliwości 50 Hz z osobnego transformatora. Mostek doprowadza się do równowagi (przez odpowiednie nastawienie oporników Rj i R) tylko dla częstotliwości podstawowej napięcia zasilającego mostek. Oprócz prądów o tej częstotliwości, wskutek nieliniowej charakterystyki cewek z próbkami, w mostku powstają prądy harmoniczne. Jeśli badane próbki stalowe różnią się między sobą, to ich krzywe magnesowania też się różnią, a mostka nie można sprowadzić do równowagi dla wyższych harmonicznych. Prąd magnesujący żelazo zawiera szczególnie dużą trzecią harmoniczną, a więc przy zasilaniu mostka prądem o częstotliwości przemysłowej i doprowadzeniu go do równowagi dla tej częstotliwości, przy różnych próbkach otrzymamy na zaciskach wyjściowych mostka przede wszystkim, trzecią harmoniczną. Ze złożenia napięć o częstotliwości 50 i 150 Hz (oraz wyższych nieparzystych harmonicznych 50 Hz) na ekranie oscyloskopu otrzymujemy charakterystyczną trójpętlową krzywą Lissajous. Im bardziej krzywa na ekranie oscyloskopu odbiega od: linii prostej, tym bardziej różnią się próbki między sobą. Mostek ten nadaje się w szczególności do szybkiej kontroli twardości stali.


Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.