CZĘŚCI DO SILNIKÓW MASZYN BUDOWLANYCH
+ 48 606 540 903 sklep@geneus.pl

Ładowarki filtry

Filtry do ładowarek budowlanych i rolniczych. Obsługujemy zarówno ładowarki kołowe, mini ładowarki, ładowarki teleskopowe oraz inne typy.

Oferujemy również wszystkie typy części zamiennych do silników spalinowych pracujących w ładowarkach budowlanych.

Filtry do ładowarek budowlanych

Ładowarki są to maszyny do robót ziemnych wykorzystywane do załadunku i transportu urobku na bliskie odległości, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu w formie łyżki.

Ładowarki mogą również być wykorzystywane w celu odspajania niezamarzniętych gruntów, przewozu materiałów budowlanych na placach budów.

Przy wykorzystaniu dodatkowego osprzętu ładowaki są wykorzystywane także do przeładunku dłużnic, kamiennych bloków i innych materiałów.

Od koparki ładowarkę odróżnia przede wszystkim to, że napełnianie łyżki realizowane jest w niej za pomocą mechanizmu jazdy. Ładowarki można podzielić następująco:

Ze względu na budowę:

  • Ładowarki łyżkowe gąsienicowe (na ciągniku gąsienicowym)

  • Ładowarki łyżkowe kołowe (stosowane najczęściej): nieprzegubowe (jednoczęściowe podwozie i dwa skrętne koła) oraz przegubowe (dwuczęściowe podwozie)

  • Ładowarki teleskopowe – wyposażone w ramie teleskopowe oraz widły (analogiczne do wideł z wózków widłowych) lub łyżki różnego rodzaju

Ze względu na sposób pracy:

  • Czołowe – łyżka umieszczona z przodu maszyny z możliwością ruchu tylko w jednej płaszczyźnie

  • Obrotowe – łyżka wraz z wysięgnikiem umieszczona na obrotowej platformie co umożliwia wysypywanie towaru na bok bez konieczności obracania i przejazdu całej maszyny

  • Z łyżka wychyloną na bok

  • Z wyładunkiem zasięrzutnym – z możliwością ruchu łyżki tylko w jednej płaszczyźnie od czoła pojazdu aż do tyłu

Najczęściej spotykanymi markami wśród ładowarek są:

Caterpillar, Bobcat, JCB, Volvo, Case, Hitachi, Schaffer, Komatsu, Liebherr, HSW i inne.

Do ładowarek wszystkich producentów poza osprzętem i częściami do silnika oferujemy również filtry. Prowadzimy sprzedaż kompletów na całą maszynę bądź pojedynczo filtr powietrza, oleju, paliwa lub hydrauliczny.

 

Żadna część jak i całość treści zawartych na www.geneus.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.